Jump to content

Typ 90


 

Typ 90 je japonským bitevním tankem 3. generace, který byl vyvinut koncem 80. let jako náhrada za zastaralý typ 61 a typ 74. Typ 90 se objeví v aktualizaci 1.79, kde mohou fanoušci japonských tanků čekat jeho příchod do top-tier bitev ve War Thunderu!

 


Něco z historie
 

Vývoj typu 90 začal téměř okamžitě po uvedení typu 74 do služby, kdy už japonské nejvyšší velení hledalo jeho náhradu. Stěžejním bodem nového tanku měla být schopnost postavit se a porazit nový sovětský bitevní tank T-72. S tím začali japonští inženýři pracovat na prototypu, který byl dokončen v roce 1980. Byly postaveny dva prototypy, které byly v letech 1980-1986 testovány a upravovány.

Zkoušky byly v roce 1986 obnoveny druhou sérií čtyř vozidel, které měly oproti původním dvěma mnoho vylepšení. Tou nejzásadnější změnou byla výměna japonského bezzákluzového 120mm děla za vyzkoušené Rheinmetall 120 L/44, které v té době bylo použito u tanků M1A1 Abrams a Leopard 2. Za záměnou japonského děla za licenčně vyráběnou alternativu pravděpodobně stála snaha ušetřit. Narozdíl od bitevních tanků západní provenience se rozhodli inženýři vybavit typ 90 automatickým nabíjením, což z něj udělalo jediné sériově vyráběné vozidlo s tímto dělem v kombinaci se samonabíjecím mechanismem. Koncem 80. let pak probíhaly další zkoušky, až v roce 1990 uvedla japonská armáda formálně tank do služby jako typ 90. Výroba typu 90 začala v roce 1990 a pokračovala až do roku 2009; celkově bylo vyrobeno 341 tanků.

 


 
imageimage
 

 

Ve hře najdou hráči typ 90 na 6. úrovni japonského tech. stromu bojových vozidel. Ve srovnání se svým předchůdcem je v mnoha aspektech mnohem modernější a dovolí japonským tankistům užít si top-tier bitvy na maximum. Vyvinut především jako soupeř T-72, bylo od začátku jasné, že typ 90 bude v tomto ohledu dobře vybaven - najdete na něm stejné dělo, jako na Leopardu 2K, který je již ve hže. Velitelé typu 90 mohou čekat vynikající balistické vlastnosti. Dobré dělo, nabíjené automaticky a v kombinaci se stabilizátorem dává řidičům typu 90 svobodu v řešení různých situací na bojišti. Ať už jde o ostřelování cílů na extrémní vzdálenost, boj "na ostří nože", nebo manévry ve vysoké rychlosti, hodí se typ 90 do všech bojových situací a dokáže se přizpůsobit rychle se měnícímu stavu na bojišti.

 


image
Stáhnout jako tapetu:

 

Typ 90 byl navržen pro boj s těmi nejpokročilejšími tanky své doby, což znamená, že musí být dobrý nejen ve vyřazení cíle, ale i v přečkání nepřátelské střelby. Ochrana tanku zepředu je vlastně kombinací pancéřování trupu i věže. Je ale nutné zmínit, že speciální pancéřové bloky, chránící bojový prostor osádky je dost omezený, takže je nutné být neustále čelem k nepříteli. Boční pancíř věže a trupu dokáže odolat maximálně autokanónům, jiné munici menší ráže a střepinám. Pokud střela prorazí až do umístění munice v zadní části věže, dokáže se typ 90 ubránit požáru stejně, jako M1 Abrams.

 


 
imageimage
 

 

Ačkoliv frontální pancéřování a oddělitelné přepážky dokáží tank v případě přímého zásahu zachránit, nedokáží už takovému zásahu předejít. Navíc, stejně jako u sovětských tanků s automatickým nabíjením, najdete i zde jen 3 členy osádky. Naštěstí pro řidiče typu 90 zde najdete motor o výkonu 1500 koní. Navzdory faktu, že tank váží něco přes 50 tun, dokáže silný motor Mitsubishi rozjet typ 90 až na 70 km/h na zpevněném povrchu a dokonce 32 km/h na zpátečku. Díky skvělé mobilitě jsou velitelé typu 90 velmi rychle na pozici, ale zároveň jsou schopní tank v případě potřeby rychle přemístit. Navíc dovoluje nastavitelný podvozek (i když mnohem jednodušší, než u typu 74) přizpůsobení vozidla nerovnému povrchu a zároveň kompenzovat některé negativní efekty při ovládání děla, jako je například možnost zvýšit sklon děla v pozici do kopce.

 


 

type_90_04_1280h720_6e5105e090bff71a059ctype_90_02_1280h720_532c593f89688e62ef22

 

type_90_05_1280h720_9e63af2d110faa14e5bb

 

Ačkoliv se typ 90 nedočkal během své služby reálného křtu ohněm, budou mít tuto šanci hráči War Thunderu v aktualizaci 1.79. Sledujte novinky a dozvíte se více o nadcházející aktualizaci War Thunderu. Tak zatím!


tým War Thunder

  • Like 1
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Jerson changed the title to Typ 90
  • 3 weeks later...
On 28/06/2018 at 23:27, Czzero said:

Má někdo už zde Type 90 ? 

Tahle mašina se mi ze všech tanků ve hře líbí snad nejvíce s Leopardem 2A4, takže mě zajímá jaké jsou její vlastnosti v bitevním poli a jaké dojmy má z ní samotný hráč. 

Nieco vydrzi,delo luxusne(ale len s top municiou)+reload(ten je furt rovnaky),pancier o chlp lepsi nez 2A4(o 10mm myslim),pohyblivost dobra a to je asi tak vsetko,podvozok je papier,mas len troch clenov(podivny bug kde pri akejkolvek explozii ti umre velitel),takze kazdy priestrel je bud mrtvy tank alebo nekonecne opravy,pod vezou weakspot+bug kde trci von vezovy kos(bug report bol dany ale neprijaty pretoze chcu neaky source.....),do bitky mas 18 nabojov potom mas prazdnu palivovu nadrz.

Tank je to nadherny premna po Type 74 a Type 10 treti najluxusnejsi tank.

Problem je ze na 90 je tak malo veci ze onej nikto nic nevie jedinu vec ktoru o panciery mame je magazin ktory opisuje pancier(podla vsetkeho to je priamo z armady),lenze to Gj nebere pretoze potrebuje dva zdroje.......

medal medal medal medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak to jsem rád že dělo a pancéřování věže jsou na Type 90 dobré a stejně tak i obratnost. Vidím to tak, že si to bude chtít hlídat podvozek a pokud možno jen vystrkovat věž, co mě trochu mrzí jsou ty zminované bugy, snad to brzy opraví.  Co mě osobně připadá divné je pancéřování předku korby oproti tomu jak by to asi mělo být v reálu, tam bych to viděl podobně jak to má Leopard 2, ale třeba se pletu. Jinak s čím jsem se setkal při hledání informací o Type 90 je, že bok trupu a věže může být osazen přídavným pancéřováním, takže pokud by se to podařilo potvrdit tak by to mohl být vyzkoumatelný modul. :DD

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Type90_S1_42a39c8f8d5b2ce3009e09f6b0faa3

Rádi bychom vám představili Q&A o hlavním bojovém tanku Typ 90, které vzniklo ve spolupráci s DMM, naším japonským distribučním partnerem. Tímto bychom také rádi DMM poděkovali za asistenci a spolupráci na tomto článku. Velký dík patří ale také i japonské komunitě. 

 

O. Neměla by munice JM12A1 být typu HEAT-MP místo HEAT-FS?

 

Komentář DMM: Zde vidíte fotografii z Veřejného informačního centra JGSDF「りっくんランド」:

120㎜TKG対戦車りゅう弾

120mm TKG kumulativní protitanková munice

d61e44a02ae7a58f226652462434f1e1.jpg

 

 

  • Pojmenování projektilu je ve hře určeno jeho typem. Zkratka HEAT-MP značí víceúčelové označení projektilu - 120mm kanón totiž zpočátku nedisponoval tříštivotrhavým střelivem a musel místo nich užívat střelivo HEAT. Konstrukčně označují zkratky HEAT-MP i HEAT-FS stejný typ munice - kumulativní projektil se stabilizačními křidélky. Ve hře je tudíž vše správně. 

 

O. Díky za uvedení Typu 90 do hry. Co se zvuku motoru týče, zní výrazně realističtěji než běžné zvuky motorů u jiných vozidel. Ve srovnání se skutečným Typem 90 ale stále zní poněkud jinak. Vím, že implementace by zřejmě byla obtížná, ale rád bych vás poprosil o další vylepšení zvuku (a pokud by to šlo, rovnou i zvuku motoru u STB. Typu 74 a Typu 87.

 

Komentář DMM: Ve dnech 17. a 18. července budeme skutečný zvuk motoru nahrávat na vojenské základně Hokkaidó

  • Jakmile získáme dostatečně kvalitní nahrávky zvuku motoru u tohoto vozidla, samozřejmě je přidáme do hry. .

 

O. Úhel inklinace hydraulického odpružení je u Typu 90 výrazně odlišný než u reálné předlohy. Proč? 

 

Komentář DMM Comment: V připojeném dokumentu (Popis Typu 90 D9003B, hlavní specifikace č,4 (nejnižší světlá výška +- proměnné úhly) je uvedeno, že vozidlo může úhel podvozku měnit pouze v rozsahu +-5° v rozmezí +170mm až -255mm vpřed i vzad. 


▼Videoukázka: Nácvik proměnitelné světlé výšky a polohy podvozku u Typu 90 

 

  • Bude opraveno. 

 

O. Neměl by mít Typ 90 čtyři rychlostní stupně vpřed a dva vzad? 

 

Komentář MM: Převodovka MT1500 je systém vytvořený společností Mitsubishi Heavy Industries, který kombinuje řazení, řízení a brzdu do jediného zařízení. Rozměry MT1500 jsou: délka 1094 mm, šířka 1460 mm, výška 1065 mm a prázdná hmotnost 1940 kg. Princip MT1500 je založen na planetovém převodovém ústrojí, hydrodynamickém měniči točivého momentu a automatickou elektrohydraulickou převodovkou se čtyřmi rychlostmi vpřed a dvěma zpátečkami. 
Zdroj:
“SAT magazine”_「Post-war Japanese tank 」září 2009, str. 123, kapitola 7: Mechanismus Typu 90

 

  • Současný vyšší počet převodových stupňů simuluje přítomnost měniče točivého momentu a jeho přítomnost je dána hratelnostními důvody. Toto řešení setrvá ve hře až do doby, než implementujeme více detailní emulaci tohoto systému řazení.

 

O: Proč nejsou v rentgenovém pohledu zobrazovány i jednotlivé části vnitřního vybavení tanku (mám za to, že i vnitřní vybavení má určitou ochrannou funkci)?

 

  • Vnitřní vybavení tanku v současnosti poskytuje ochranu jen před menšími střepinami, které na ně dopadají v rámci funkce modelu poškození

 

O. Řidič je u Typu 90 usazen spíše vleže na zádech než vsedě. Jak můžeme vidět na YouTube, pozice řidiče ve hře je u Typu 90 jiná než u tanku M1 Abrams a řidič sedí vzpřímeně. Plánujete toto změnit? (To by znamenalo i změnu pozice kompozitního pancéřování, kdy muniční schrány v přídi korby již nemusí být chráněny kompozitním pancéřováním). 

 

 

Komentář DMM: Japonský tank Typ 90

 

 

  • Pozice členů osádky ukazuje jejich přibližné umístění. Ve hře navíc členové osádky nemění polohu těla, jejich vyobrazení v rentgenovém pohledu proto nelze ztvárnit ve všech možných polohách.

 

O. Velké díky za přidání Typu 90. Oceňuji práci Gaijinu i DMM. Co se Typu 90 týče, pancéřování věže a čela korby je dle dokumentace o balistických testech Typu 90 (který byl rovněž poskytnut DMM) výrazně odlišné než u skutečného vozidla. Věřím, že Gaijin si je tohoto rozdílu vědom i díky fóru. Jaké standardy jste při modelování pancíře Typu 90 užili?

 

Komentář DMM: Na stránkách 『世界のハイパワー戦車&新技術』(Japan Military Review『軍事研究』2007/prosincové samostatné vydání je uvedeno, že balistické testy čelního pancíře Typu 90 byly prováděny postřelováním kanónem jiného Typu 90. Tank byl i po zásahu bojeschopný i plně mobilní. Celkem pancíř čelil čtyřem dopadům na čelní kompozitní pancíř (soudě dle dopadových stop šlo o tři střely HEAT-MP a jednu střelu typu APFSDS). Na základě výsledku pak lze usuzovat, že věž je zhruba stejně odolná jako korba '(Stejnou informaci jsme obdrželi i od DMM)

 

Penetrace střeliva JM33 přesahuje 500mm RHAe, u JM12A1 pak dokonce přes 600 mm. To znamená, že kompozitní pancíř Typu 90 by měl mít RHA ekvivalent přes 500 mm proti kinetickému střelivu a přes 600 mm proti chemickému střelivu,  

 

  • Nejprve je třeba zmínit, že informace pocházejí ze sekundárního, populárně-naučného zdroje a mohou obsahovat nepřesnosti a chyby. Je také záhodno sdělit, že uvedená vzdálenost je bez údaje o dopadové rychlosti bezvýznamná. Většina balistických testů je prováděna na relativně krátké vzdálenosti od pancíře a požadované hodnoty penetrace je dosahováno volbou odpovídající hnací směsi, která umožňuje simulovat kteroukoliv vzdálenost. Závěr, že tank přestál zásah ze vzdálenosti 250 metrů, tudíž může bez uvedení dopadové rychlosti znamenat prakticky jakoukoliv výši efektivní ochrany. Ve War Thunderu například dokáže Typ 90 odolat vlastnímu kanónu a střelivu JM33 na vzdálenost okolo 3000 metrů. To nijak nepopírá výše uvedené informace. U HEAT střeliva sice není třeba počítat s rychlostí a dostřelem, ve hře je ale odolnost čelního pancéřování věže vůči kumulativní munici okolo 600 mm RHAe. Je také nutné do celkového obrazu zahrnout fakt, že odolnost pancíře se kvůli reprezentativitě vzorku nikdy neomezuje pouze na jediný výstřel. 

 

For comparison - the turret of the T-90, as we see only in the right turret cheek, 3 shots were produced by subcalibre projectiles.

Pro srovnání - věž ruského tanku T-90. Jak můžeme vidět, pravý okraj věže utrpěl tři penetrující zásahy podkaliberními projektily. 

 

A simulated M1A2 turret during the tests of the Swedish tender, 2 hits by sub-calibre and 2 HEAT munitions.

Zde simulovaná věž tanku M1A2 při testech ve Švédsku. Viditelné jsou dva zásahy podkaliberním střelivem a dva průpaly HEAT munice. 

 

Tests of the T-72M1 turret in the Federal Republic of Germany.

Zde výsledek postřelovacích zkoušek věže tanku T-72M1, provedených v SRN

 

O. Mám otázku. Proč by ministerstvo obrany zavedlo do služby tank, jehož štít děla dokáže probít i vozidlo z období 2. sv. války? 

  • Jakýkoliv tank je výsledkem kompromisů, ke kterým se konstruktéři i zákazníci museli uchýlit na základě nejrůznějších omezení - hmotnosti, rozměrů, financí, produkčních kapacit apod. V pancéřové ochraně všech moderních tanků existují určitá "balistická okna", která u konvenčních konstrukcí nelze odstranit. U všech moderních tanků je štít děla jedním ze slabších míst. A ano - některé výkonné kanóny z 2. sv. války by je zde dokázaly probít. Konstruktéři se proto snažili a snaží velikost štítu děla co nejvíce zmenšit, či jej úplně odstranit pro zvýšení úrovně ochrany věže (např. u tanků Chieftain či Challenger). Oblast okolo hlavně kanónu je ale nevyhnutelně méně odolná než zóny maximální ochrany. V případě velkých štítů děla, jako například u Leopardu 2 či Typu 90, je prakticky nemožné jej mohutně obrnit - vedlejší efekty spojené s hmotností a objemem silné pancéřové ochrany by nevyhnutelně znamenaly problémy se stabilizací kanónu. 

 

Jako příklad vyhodnocování odolnosti sovětské tankové věže (dle sovětských analýz) užijme obrázek níže. Světlé nešrafované zóny značí oblast maximální ochrany, kde je tank odolný i vůči vlastnímu 125mm střelivu. Všechny ostatní zóny jsou méně odolné. Napravo vidíme konfiguraci pomyslného tanku, u kterého jsou zranitelné zóny daleko menší. 

4_cfeb8d6f96aa39bd52640e08359ed0b6.jpg

 


 

Q. U kompozitního pancíře lze odhadovat jeho tloušťku podle stop po sváření na vrchu věže. Ve hře je to ale zcela jinak. Plánujete toto v budoucích aktualizacích opravit? Je široce známo, že kompozitní bloky jsou umístěny po stranách čela věže a čele korby. 

 

Komentář DMM:  ▼F-Ryo @Fryo19991218

 

▼Obecné vlákno o tancích

http://sturgeonshouse.ipbhost.com/topic/652-general-afv-thread/?page=104

 

fPKTbzut2EQ4k7yol76mLTzD8Qln_D6GMcZPWGmz

 

  • Toto schéma považujeme za nesprávné na základě analýzy dostupné fotodokumentace interiéru i exteriéru tanku. Následující obrázky se shodují se schématem a umístěním kompozitního pancíře vyobrazeným zde. Jedna z fotek podporuje náš názor. 

As can be seen on the left turret cheek, the placement of the combined armor as noted on the diagram from the magazine is impossible as there is no place for it.

Jak lze vidět na pravé straně čela věže, umístění kompozitního pancíře jako na diagramu je nemožné, neboť by jej jednoduše nebylo kam dát. 

Additionally, we do not exclude the possibility of changes in the tank initial model in situations where new documents or measurements from real vehicles are presented.

 

I přesto ale nevylučujeme možnost dalších změn stávajícího modelu tanku v situacích, kdy se objeví nové dokumenty či měření reálných vozidel. 


 

O. Na základě jakých materiálů jste modelovali pancíř Typu 90? Prosím, uveďte své zdroje. 

 

  • Materiály zabývající se parametry pancéřové ochrany moderních tanků (a japonské obzvláště) patří mezi nejutajovanější údaje o moderních zbraních v vůbec. V současnosti tak žádnými oficiálními dokumenty nedisponujeme. Ochrana tanku byla vymodelována na základě analýzy fotografií, sekundárních zdrojů (monografie a populárně-naučná literatura) a také odhadů a hodnocení ochrany jiných podobných tanků. Příkladem může být nedávná švédská prezentace Stridsfordon idag och imorgon, během které byly vůbec poprvé zveřejněny odhady pancéřové ochrany tanku Leopard 2A4 během jeho testů v rámci švédské zakázky. 

Tým War Thunder

  • Thanks 2
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Penetrace střeliva JM33 přesahuje 500mm RHAe, u JM12A1 pak dokonce přes 600 mm. To znamená, že kompozitní pancíř Typu 90 by měl mít RHA ekvivalent přes 500 mm proti kinetickému střelivu a přes 600 mm proti chemickému střelivu,  

 

Nejprve je třeba zmínit, že informace pocházejí ze sekundárního, populárně-naučného zdroje a mohou obsahovat nepřesnosti a chyby.

 

O. Na základě jakých materiálů jste modelovali pancíř Typu 90? Prosím, uveďte své zdroje. 

 

  • Materiály zabývající se parametry pancéřové ochrany moderních tanků (a japonské obzvláště) patří mezi nejutajovanější údaje o moderních zbraních v vůbec. V současnosti tak žádnými oficiálními dokumenty nedisponujeme. Ochrana tanku byla vymodelována na základě analýzy fotografií, sekundárních zdrojů (monografie a populárně-naučná literatura) a také odhadů a hodnocení ochrany jiných podobných tanků. Příkladem může být nedávná švédská prezentace Stridsfordon idag och imorgon, během které byly vůbec poprvé zveřejněny odhady pancéřové ochrany tanku Leopard 2A4 během jeho testů v rámci švédské zakázky. 

 

Nieje to tak proti srsti?A teraz budem sprosty....Gj o Type 90 vie holi kokot,takze ani nevie co za zlozenie panciera pouzili ale nevadi,zobereme sekundarny zdroj,uplne iny tank (to ze sa podobaju neznamena ze su rovnake) jemne to upravy a jebne to na Type 90......Gratulujem to je este vacsi paskvil nez C1 :facepalm:.

Super pouzit obrazky prototypu a vypravat ako je to produkcna verzia....

 

Jedine plus snad je ze ten model vyzera dobre aj ked max XY chyb.

Edit: Topovka tohto vsetkeho je Type 90 je odolny voci svojej municii na 3km.....moze mi Gj povedat na ktorej mape sa striela na 3km?

Edited by wulfalier
  • Upvote 1
medal medal medal medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
13 hours ago, Bopanzer said:

Mě zaráží,že byť má stejný kanon jako Leopard 2A4 tak průbojnost je někde jinde.Konkrétně u Leoparda menší.

 

Type 90 pouziva JM33 coz je licencovana DM33+az pride to co bolo na dev servery tak od 500m bude mat 2A4 lepsiu pene na 60° s DM23

medal medal medal medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 09/09/2018 at 23:53, Bopanzer said:

Mě zaráží,že byť má stejný kanon jako Leopard 2A4 tak průbojnost je někde jinde.Konkrétně u Leoparda menší.

 

za japíky nehraje tolik lidí, tak jako lákadlo jim dávají nejlepší munici, podobně i u frantíků, kteří mají druhou nejlepší munici (beru APDFS). Zatímco třeba u němců tak je na munici přiškrtili ... věřím, že až přdají lea 2A7, tak i u 2A4 dají lepší munici, stejně jako tomu bylo u T64A po přidání T64B

medal medal medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Pecka. Hlavne paľba z kanónu konečne aj znie ako tank, tie prskalky sú dosť "anti-sugoi". Najviac ale zaujalo vyjadrenie skutočných tankistov (sťažovali sa, že sa pohybuje prirýchlo, zaujímalo by ma, či hrali len AB). Ale hlavne: sami hovoria, že stabilizátor nefunguje tak dobre, ako má. :facepalm: Niečo, čo XY ľudí hovorí už dlhý čas. Gaijin...

medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites

13 hours ago, ZeleznyFenix said:

Pecka. Hlavne paľba z kanónu konečne aj znie ako tank, tie prskalky sú dosť "anti-sugoi". Najviac ale zaujalo vyjadrenie skutočných tankistov (sťažovali sa, že sa pohybuje prirýchlo, zaujímalo by ma, či hrali len AB). Ale hlavne: sami hovoria, že stabilizátor nefunguje tak dobre, ako má. :facepalm: Niečo, čo XY ľudí hovorí už dlhý čas. Gaijin...

To bola len vycvikovka v AB,vraveli aj to ze veza je moc rychla a ze stabik by sa vobec nemal hybat pocas jazdi no a ze vlastne strelbu zadavaju do pocitaca :lol2:.

medal medal medal medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Napadlo ma, nikto si nevšimol (alebo je to v "mene balancu"), že dokáže ovládať paľbu aj zameriavanie ako strelec tak veliteľ? Čiže po smrti strelca by som nemal čakať?

medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Jak je na tom teď Type-90 z pohledu hratelnosti a životnosti na bojišti ? Dlouho jsem za tank nehrál a od té doby stihli co vím opravit pozici posádky, konečně taky opravili vysoko položenou věž, rozložení pancíře ve věži nebo přidali LWR's, takže by mě zajímalo jak se to podepsalo na tanku. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
On 27/11/2020 at 14:29, oko023 said:

Jak je na tom teď Type-90 z pohledu hratelnosti a životnosti na bojišti ? Dlouho jsem za tank nehrál a od té doby stihli co vím opravit pozici posádky, konečně taky opravili vysoko položenou věž, rozložení pancíře ve věži nebo přidali LWR's, takže by mě zajímalo jak se to podepsalo na tanku. 

No jednoducho,zpredu uz je mensia pravdepodobnost ze ta zlikviduje AAcko,kompozit je uplne zabugovany takze ti da efektivitu od 0,4 po 0,6(spominat to ze je to uplne copy/paste z 2A4 je asi zbytocne)z boku ta sice vynda aj .50cal ale to sa da caka ked GJ nevie pouzivat sedlacky rozum.LWS je uplne zbytocny.

Inak je to celkom luxusne MBTcko vysoko mobilne,luxusny autonabijak(podla vsetkeho sa chysta zrychlenie na 4sek.).

Takze zmena...skoro ziadna od toho co si to nehral :lol2:.

medal medal medal medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...