Jump to content

těžký křižník Admiral Hipper


kheynom
 Share

 

Admirál Hipper je vedoucí lodí třídy tří těžkých křižníků, která byla postavena pro Kriegsmarine v polovině 30. let. Poté, co si loď Admirál Hipper odsloužila své během 2. sv. války, je nyní připravena objevit se i ve War Thunderu a stát se prvním německým těžkým křižníkem, který bude brzy k dispozici všem kapitánům v aktualizaci 1.91!

 

Krátce: Poslední německá konstrukce těžkého křižníku, s výkonnou výzbrojí, silnou pancéřovou ochranou a velkou osádkou, díký čemuž má tato loď vynikající bojovou vytrvalost.

Admiral Hipper, těžký křižník, Německo, IV. úroveň.

Klady

 • Silná hlavní děla
 • Velká osádka

Zápory

 • Relativně nízká maximální rychlost
 
Historické pozadí:

Po podpisu anglo-německé námořní dohody v červnu 1935 bylo Německu povoleno stavět mimo jiné těžké křižníky až do celkového výtlaku 50 000 tun. Pro stavbu byl vybrán již dříve vyvinutý těžký křižník třídy admirál Hipper, přičemž původně mělo být postaveno pět plavidel.

 

Kýly pěti objednaných lodí třídy admirál Hipper byly položeny mezi červencem 1935 až srpnem 1937. Pouze první tři však byly skutečně postaveny a uvedeny do provozu v letech 1939 - 1940. Čtvrtá loď - Seydlitz - byla potopena v roce 1945 v nedokončeném stavu (při přeměně na letadlovou loď), zatímco pátá loď - Lützow - byla v únoru 1940 prodána v nedokončeném stavu do SSSR.

 

Admirál Hipper, pojmenovaný po německém císařském admirálovi, byl první dokončenou lodí své třídy; byl uveden do provozu v dubnu 1939. Po absolvování námořních zkoušek dostala loď Admirál Hipper první bojovou misi - operace Weserübung - invaze do Dánska a Norska, kde se zúčastnila bitvy s britským torpédoborcem Glowworm a také se podílela na potopení rybářské lodi Juniper (930 tun) a vojenské transportní lodi Orama (19 000 tun). Následně se admirál Hipper v prosinci 1940 vydal do Atlantiku, aby zachytával spojeneckou dopravu, ale bez výrazného úspěchu. První kampaň nebyla zvlášť úspěšná, ale během druhé kampaně v lednu a únoru 1941 zaútočil admirál Hipper na SLS-64, nechráněný konvoj - tento útok byl ve vztahu na počet lodí nejúčinnější z obou světových válek.

 

Admirál Hipper byl poté převelen do Norska, kde se účastnil nájezdů na polární konvoje směřující do Sovětského svazu. V rámci operační skupiny se zúčastnil operace Rösselsprung (tah jezdcem), která, i když nebyla úspěšná, vyústila v téměř úplné zničení spojeneckého konvoje PQ-17 německými ponorkami a letadly. V prosinci 1942 během operace Regenbogen (duha) proběhla bitva v Barentsově moři, která byla neoficiálně označena jako „novoroční bitva“ nebo „novoroční hanba“, loď byla poškozena a poslána zpět do Německa k opravě. Neúspěch operace vedl k historickému rozhodnutí Hitlera nařídit sešrotování všech velkých válečných lodí. Admirál Hipper byl přesunut do rezerv a na začátku roku 1945 dorazil do Kielu, kde byl poškozen během spojeneckých leteckých úderů v květnu téhož roku. Obránci částečně odzbrojené lodi nevykazovali žádnou velkou snahu plavidlo zachránit a v důsledku toho loď vyhořela a potopila se k mořskému dnu. Po válce byla loď opět zvednuta a rozebírána až do roku 1952.

 

image
image

 

Ve War Thunderu bude Admirál Hipper prvním těžkým křižníkem, který dorazí na IV. úroveň německého stromu námořnictva spolu s vydáním připravované aktualizace 1.91. V kombinaci s ničivou palebnou silou, pancéřové ochrany a velkou osádkou Admirál Hipper skutečně ospravedlní „těžkou“ část klasifikace těžkých křižníků a nabídne kapitánům zážitek jako žádná jiná loď této třídy!

 

Admirál Hipper má primární výzbroj sestávající z celkem osmi 203mm děl, rozprostřených na čtyřech dvojitých věžích. V důsledku toho bude admirál Hipper určitě patřit mezi ty silnější válečné lodě ve hře, pokud jde o primární palebnou sílu, což znamená, že kapitáni této lodi se nemusí starat o to, jak potopit své protivníky, alespoň pokud granáty naleznou svůj cíl.

news_cruiser_admiral_hipper_com_fbedc9c2
Stáhnout tapetu:

Kromě již tak impozantní primární výzbroje má admirál Hipper také velmi slušnou sekundární výzbroj. Konkrétně budou mít kapitáni přístup k šesti dvojitým 105mm víceúčelovým dělům, šesti dvojitým 37mm poloautomatickým kulometům a 20mm kanónům - deset samostatných a tři čtverné! Celá tato dodatečná palebná síla je završena přítomností čtyř trojitých 533mm výmetnic pro torpéda, dvě na každé straně trupu; kromě již naložených torpéd loď nesla dalších 10 torpéd v zásobě.

 

Kapitány, které Admirál Hipper nepřesvědčil palebnou silou, budou ohromeni alespoň jeho odolností. Pancéřování na lodi Admirál Hipper je sice tloušťkou skromné pro loď takové velikosti, ale vyznačuje se konstrukcí. Dle typického německého receptu je admirál Hipper vybaven krunýřovým uspořádáním pancíře, skládajícího se z 80 mm silné desky po obvodu a dalších 30 mm sklopeného pancíře přímo za obvodovým pancéřováním. Admirál Hipper má také 10 mm silné výdutě, které do jisté míry zvyšují jak balistickou, tak torpédovou ochranu. Kromě toho má admirál Hipper také masivní osádku čítající 1600 námořníků - největší osádku ze všech lodí momentálně ve hře!

 

cruiser_admiral_hipper_06_1280h720_24837cruiser_admiral_hipper_04_1280h720_0583f

 

Velký výtlak způsobený velkou palebnou silou a pancéřováním s sebou ale nese daň ve formě mobility. Přestože je poháněn třemi parními kotly, které generují celkově slušných 132 000 koňských sil, je Admiral Hipper schopen dosáhnout pouze skromné maximální rychlosti 32,5 uzlů (60 km/h). I když to rozhodně není špatné, je to stále méně než u některých jiných křižníků ve hře, což znamená, že toto plavidlo se nejpravděpodobně ujme role lodi druhé linie, alespoň do doby než dojde k vyřazení lodí na hrotu.

 

Vysoce očekávaný Admirál Hipper připluje do námořních bitev War Thunder spolu s vydáním připravované aktualizace 1.91 a formálně se stane prvním těžkým křižníkem dostupným německým kapitánům. Do té doby klidná moře a šťastný lov!

 • Like 2
 • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 • Jerson changed the title to těžký křižník Admiral Hipper
 • 2 years later...

Mám z Hippera zatím dost mizerný subjektivní dojem, kokrétně:

Odolnost

Ta loď je asi z napalmu, protože cca 90 % zásahů znamená požár. Uhasím a okamžitě hořím znova a tak dokola do konce bitvy, nebo - častěji - než dohořím. Přitom je to moje jediná loď, kde mám na posádce "fire prevention" i hašení na maximu. Nicméně uznávám, že díky velké posádce vydrží hořet opravdu hodně dlouho a munice mi od požáru exploduje málokdy.

Palebná síla

Naopak moje střely zapalují max. 10-20% (HE) a SAPy v podstatě vůbec. Přitom ty požáry jsou asi jediná šance, jak něčemu ublížit, protože děla se chovají nějak zvláštně. Nemám problém s lehkým křižníkem a často i s torpédoborcem nastřílet 6-12K dmg a potopit pár lodí a s Hipperem se trefuju celkem podobně, ale nad asi 5 km to lodím nedělá skoro vůbec nic, pod 5 km je to loterie, ale obecně nějaký cílený trefy do munice nebo střídavý vypínání věží s tímhle dělat nejde ani náhodou už kvůli obrovskýmu rozptylu. Sekundárky a AAčka většinou vůbec nestřílí, protože jsou permanentně zničený a kvůli stejně permanentním požárům je nemůžu opravit (ale aspoň déle vydrží posádka). Dtto torpéda, ale stejně většinou shořím ještě mimo dostřel.

Matchmaking a bitvy obecně

Zhruba 2/3 bitev jsou stylu open map, spawn 8-12 km od nepřátel a naproti 2-4 bitevky. Už jsem zažil i bitvy, kde jsme neměli BB ani jednu (nebo sice jednu, která ale neudělala vůbec nic - asi afk hráč) a na druhý straně byly tři a dohromady daly snad 30 killů za pár minut. Od dneška se do toho motají ještě hromady Scharnhorstů, kterým ty 203 mm hráškomety maximálně očesávají nástavby (mám teda jen HE a SAP, ale ta samá munice 15 cm ráže funguje IMHO 100x lépe). Vím, že matchmaking není přímo problém lodě a je tak trochu offtopic, ale u jiných se mi tenhle podivný styl bitev nestává prakticky vůbec.

Zbylá 1/3 bitev je jakž takž normální, jen kdyby ty kanóny něco dělaly.

medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...