Jump to content

[Rehber] 11.Sezon Battle Passi ''Her Majesty's Hussar'' görevleri!


Vyprex
 Share

Selamlar bildiğiniz üzere sezonluk battle passlerde maalesef ki düzgün bir Türkçe çeviriye sahip değiliz ve kendi arkadaşlarım dahil bir çok oyuncu görevlerin tam olarak bizlerden ne istediğini bilmediğinden ötürü gereksiz yere sinirleniyorlar. Bugün hem battle passte ki görevlerin ne istediğini hem de nasıl hızlı seviye atlayabiliriz buna değineceğim!

 

1- Nasıl hızlı seviye atlayabilirim?

 

Bunun için aslında totalde 3 yolumuz var.

 

a) Günlük girişlerimizi aldıktan sonra gelen ''kolay ve orta'' zorluklarda ki günlük görevleri tamamladıktan sonra 1 adet özel görev satın alma hakkımız doğuyor , Bunu da yaptıktan sonra aslında günlük olarak alabileceğimiz maksimum seviyeyi almış oluyoruz.

 

b) Üste yazıklarıma ek olarak zorlu mücadeleleri tamamlamakta bir seçenek fakat git gide zorlaşan görevleri olduğundan ötürü biraz sıkıntı. Zorlu mücadelelerin tanesi 3 battle pass seviyesi veriyor. Hepsini kusursuz olarak tamamladığımızda ise 4.5 seviye ekstradan bize veriyor.

 

c) 50 seviyeye ulaştıktan sonra altın kartal karşılığı seviye satın alımı gerçekleştirebilirsiniz.

 

2- Görevlerin açıklamaları ve önerileri ;

 

1- Cavalry Charge (26 Nisan - 17 Mayıs) : Toplamda 250 adet oyuncu öldürmesi veya asisti  isteyen bu görev en kolay tank maçlarında yapabilirsiniz.

 

2- Out of the Frying Pan into the Fire (3 Mayıs - 24 Mayıs) : Bu görevde ise Tank , Uçak ve Gemi modların da gerçekçi ve basitleştirilmiş savaşlar farketmeksizin toplamda mod başına 10.000er skor yapmamız gerek.

 

3- Dashing courage ( 10 Mayıs - 31 Mayıs ) : 30 adet '' Adamant '' başarımı almamız gereken bu görevi sadece tank maçlarında yapmanız mümkün. Sizlere önerim Churchill , Tiger , KV serisi tanklardan biri ile gerçekçi savaşlarda ele geçirme noktasının içine oturup sağdan soldan gelecek ateşleri sektirmenizdir. Adamant başarımı kritik bir hasar almadan yediğiniz tüm mermilerde başarımı verir.

 

4- Glorious Story ( 17 Mayıs - 7 Haziran ) : Bu görevde ise bir maç içerisinde minimum bir adam vurup bir bölgeyi ele geçirip %70 aktivite almamız gerekiyor. Bunu toplamda 15 kere yapmamız gerekiyor. Gerçekçi hava muharebeleri haricinde ki tüm oyun modlarında geçerli. Bu görev için önerim tank gerçekçi savaşlarda yapmanız olacaktır. 

 

5- Crazy Bravado ( 24 Mayıs - 14 Haziran ) : Bu görev de ise aracınızı kaybetmeden bir taaruz uçağı ile 3 öldürme almanız. Bunu toplamda 10 kere yapmanız gerek. Bu görev için öneri düşük kademe basit hava savaşları olabilir, basitleştirilmiş hava sevmeyen arkadaşlar için de gerçekçi tank muharebelerin de taaruz uçaklarıyla adam öldürmeleri olacaktır.

 

6- Fortune's Favourite ( 31 Mayıs - 21 Haziran ) : 10 kere ''Profesyonel'' başarımımızı almamız gereken bu görev de oyun modu farketmeksizin minimum 5 oyuncu aracını öldürmemiz gerekiyor 5.öldürmeden sonra ki öldürmelerde ise verdiği başarım miktarı artıyor. Örnek olarak 7. öldürmenizi yaptığınız zaman 3 adet ''Profesyonel'' başarımı elde ediyorsunuz. Önerim basitleştirilmiş hava muharebeleri sevmiyorsanız düşük seviye tank muharebelerinde yapmanız.

 

7- Intense Excitement ( 7 Haziran - 28 Haziran ) : Bu görev de güdümsüz roketler ile 10 öldürme gemi ile 10 öldürme tank ile almamız gerekiyor. Oyun modu farketmiyor. Geçmiş olduğumuz battle passte verilen güdümsüz roketlere sahip olan Pr.183  BM-21 USSR Premium aracı ile yapabilirsiniz. Tankta ise önümüzde ki günlerde ödül olarak verecekleri BM-31-12 ile yapabilirsiniz.

 

8- Elite Squadron ( 14 Haziran -  5 Temmuz ) : Battle passte verilmiş olan 3 araç ile toplamda 20.000 maç skoru elde etmemiz gerekiyor.

 

9- Roundhouse ( 21 Haziran -  12 Temmuz ) : 35mm ve yukarısında ki bir top kalibresine sahip olan uçak ile 15 öldürme almamız gerekiyor. Oyun modu farketmiyor. Almanya'da ki , Amerika'da ki taaruz uçaklarının bir çoğu buna uygun önerim onlar ile yapmanız olacaktır.

 

10- Fearless Badass ( 28 Haziran - 19 Temmuz ) : 5 kere 50 metreden yakın bir mesafeden tank muharebelerin de düşman oyuncuyu öldürmeniz gerek.

 

11- Skilled Lunge ( 5 Temmuz - 26 Temmuz ) : 15 saniyede 2 oyuncu öldürmemiz  gerek bunu 10 kere tekrarlamamız lazım. Düşük seviye tank muharebelerinde kolayca tamamlamanız olacaktır.

 

12- Big Game Hunt ( 20.Seviyeden sonra açılır ve Battle pass bitene dek yapabilirsiniz ) : 10 kere küçük sahil gemileri ile büyük gemileri torpido ile öldürmemiz gerek.

 

13- Hussar Ballad ( 40. Seviyeden sonra açılır ve Battle pass bitene dek yapabilirsiniz ) : Toplamda 7 kere ''Gökyüzünün kahramanı'' , ''Heavy metal kahramanı'' ve ''Denizdeki Terör'' başarımını kazanmamız gerekiyor. Basitleştirilmiş savaşlarda minimum 12 , Gerçekçi savaşlarda minimum 6 öldürme almanız gerek ve sizin maç sonunda en fazla kille sahip olmanız gerekiyor.

 

14- Masterful Sabrage ( 60.Seviyeden sonra açılır ve Battle pass bitene dek yapabilirsiniz ) : Toplam da 5 kere 4000 metreden uzaktan fırlattığınız güdümsüz bombanız ile öldürme almanız gerek. 4000 metreden atıp yakına girdiğiniz zaman sayılmaz. Patlama anında bile +4000 metre uzaklıkta olmanız gerek. Önerim USSR'de ki PE-8 , Britinya'da ki Lancaster B mklar olacaktır. Oyun modu farketmiyor.

 

15- Courage Award ( Süresiz görev ) : Bütün bu battle pass görevlerini tamamladığınız da açılan başarımdır.

 

Not: Bu görevlerin her birinde ilerleme kaydedebilmeniz için seviye 3 üzerinde ki araçlarla oynamanız gerekmektedir.

 

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

 

Destek olmak için reputation vermeyi unutmayın! 

 

Okuduğunuz için teşekkürler!

 

Battle pass'in detayları için tıklayın : https://warthunder.com/en/news/8209-battle-pass-meet-her-majesty-s-hussar-the-11th-season-of-battle-pass-en ( İngilizce ) 

 

Bu rehber 09.05.2023 tarihinde ki güncellemenin bilgi ve istatistiklerine göre hazırlanmıştır.

Edited by Artyom_TR
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Upvote 7
medal medal medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, kisaparliament said:

14- Masterful Sabrage görevi zor mu?

Hiç low tier oynamamış bir oyuncular için ve yeni başlayanlar için zor bir görev fakat pe-8 tipi bir uçak varsa 15-20 elde yapılabilitesi olan bir görev.

  • Like 1
  • Upvote 2
medal medal medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...