Jump to content

[Blog Deweloperski][Marynarka] Z-20 Karl Galster


galakty_
 Share


Jakiś czas temu prezentowaliśmy niszczyciel typu 1936, pojawił się on też w testach marynarki. Dzisiaj prezentujemy wersję Z20 Karl Galster, jedyny okręt w swojej klasie który przetrwał koniec wojny.

 

W War Thunder Z20 Karl Galster będzie jednostką premium, która zaoferuje ulepszone uzbrojenie przeciwlotnicze. Główne uzbrojenie pozostało bez zmian, lecz obrona przeciwlotnicza została praktycznie zdublowana, w porównaniu ze standardowym modelem.

 

Przedsprzedaż - Z-20 Karl Galster
Pre-order - Naval Pack Z-20 Karl Galster
Zestaw zawiera:
  • Z-20 Karl Galster (Niemcy);
  • Konto premium na 15 dni;
  • 2000 Złotych Orłów;
  • Dostęp do ZBT;
  • Bonus - Oznaczenie „Swordfish”;
  • Bonus - Tytuł „Sea Sword”.

 

Historia

Z20 Karl Galster był czwartym z sześciu okrętów typu 1936 zwodowanych w Bremen. W związku z nadawaniem okrętom przydomków marynarzy z 1WŚ, jednostka otrzymała przydomek Karl Galster. Był on dowódcą okrętu podwodnego S22 podczas pierwszego konfliktu. Podczas 2WŚ Karl Galster brał udział w licznych misjach stawiania min na kanale La Manche oraz Morzu Bałtyckim, a także wziął udział w operacji Weserübung. Pozostałe pięć okrętów nie przetrwało wojny, także Karl Galster został ostatnim ze swojego gatunku.

 

Po poddaniu się Niemiec 8 maja 1945 roku, Z20 powrócił do portu w Kiel i oddał w ręce Brytyjczyków. Jednakże kariera okrętu nie zakończyła się. W 1946 roku Z20 został podarowany ZSRR jako podarunek, jego przydomek zmieniono na Prochny. Służył tak aż do 1956 roku. 

 

image
 
 

Spośród uzbrojenia przeciwlotniczego gracze mogą oczekiwać wariacji dział kal. 37 mm, zarówno pojedynczych jak i podwójnie sprzężonych, a do tego podwójne oraz poczwórne działka kal. 20 mm. Dzięki takiemu zestawowi jednostka może obronić się przed każdym nalotem lotniczym!

 

class1936_karlgalster_06_1280h720_a07d7a


Zespół War Thunder

 
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

OFFTOP:

Spoiler

Kiedy skończy się ta chora paranoja z ukrywaniem swastyki... 2018 rok, 73 lata po wojnie, a ludzie cały czas odwalają jakiś szajs. Co ciekawe bardziej przywykli do sierpa i młota, gdzie ludzie spod tego znaku zabijali, głodzili na śmierć i torturowali dziesiątki milionów ludzi na CAŁYM globie. I to też jest historia. Moim zdaniem takie sztuczne zakłamywanie hańbiących epizodów w dziejach ludzkości do niczego nie prowadzi, dodatkowo to są modele, które mają być odwzorowane historycznie!

 

A model jak model. Zrobiony jak zwykle profesjonalnie z najdrobniejszymi szczegółami. Gdyby wszystkie aspekty gry były takie jak modele... Bardzo ciekawi mnie rozwój marynarki, bo na WoWsie się zawiodłem, oj mocno się zawiodłem.

 

OFFTOP:

Spoiler

PS. Tak wiem, swastyka jest zakazana w wielu krajach, ale sierp i młot też. Jednakże w wielu grach symbol komunizmu jest eksponowany wręcz namiętnie (WoWs, WoT, WT) wraz z bojowymi hasłami: za stalina, za wkp(b) itd. Zakres pomiarowy mojego hipokrymetru jest za mały na takie rzeczy. Albo pokazujemy wszystko, albo nic. Jedna zbrodnicza ideologia jest lepsza od innej, bo akurat tej udało się wygrać wojnę? Równie dobrze można by było zakazać też flagi USA za: niewolnictwo, zbrodnie wojenne w czasie wojny secesyjnej, zrobienie sobie żywego poligonu doświadczalnego z Hiroszimy i Nagasaki (niektóre tumany jeszcze bronią odparowania kilkudziesięciu tysięcy cywili, bo to: "odwet za zbrodnie Japończyków", "cel uświęca środki" i inne takie bzdury).

 

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Model piękny, ale mam małą sugestię odnośnie okrętów. Moglibyście podawać przy modelu, z jakiego okresu przedstawia on stan okrętu. Okręty, które służyły kilka lat, często w trakcie wojny były przezbrajane lub dozbrajane. Największym tego przykładem są niszczyciele amerykańskie typu "Porter". Weszły one w końcówce lat 30-tych jako przewodniki flotylli, z 8x127 mm i 8x28 mm (słynne "chicagowskie pianina"), zaś w trakcie wojny przezbrojono je w 5x127 mm ( w zupełnie innych wieżach niż pierwotne), a z działek 28 mm całkiem zrezygnowano (zastąpione 20 mm Oerlikonami i 40 mm Boforsami). Zmieniła się też całkowicie sylwetka okrętów, ich charakterystyki tym bardziej.

Edited by derbo81
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co to cenzury, cóż nie jestem zwolennikiem czegoś takiego, jednak rozumiem jak to działa, niemcy przegrali więc całą winę i odpowiedzialność "można" zrzucić na nich, a właściwie "nazistów którzy nie wiadomo skąd się wzieli". Koniec tematu, nic nie poradzimy że nie jest to sprawiedliwe ani poprawne historycznie.

Co do czołgu, mam nadzieję że poprawią kolizję i fizyczne modele, wtedy będzie można przewozić czołgi bez błędów :D

  • Upvote 2
medal medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...