Jump to content

Odpovědi na vaše dotazy a připomínky ("změny ekonomiky")


 Share

Výsledek přechodu na ekonomiku založenou na úrovni bojové techniky


Zaznamenali jsme, že chybí porozumění zásadám ekonomiky založené na úrovni bojové techniky, například rozdílům oproti předchozímu systému a dosaženým výhodám. Především bychom chtěli poznamenat, že v ekonomice založené na úrovni vozidel nejsou pro různé stroje stejné úrovně stanoveny stejné ceny a násobky odměn, protože se nejedná o účelové parametry, ale o parametry vypočtené. Tyto vypočtené parametry stále používají pro výpočty některé statistické hodnoty. Cílovými parametry v ekonomice (staré i nové) jsou výdělek za jednotku času (z něhož se vypočítá násobitel odměny) a zisk/ztráta za jednotku času (z něhož se vypočítá cena opravy). Protože oba cílové ukazatele jsou vztaženy na jednotku času - je zřejmé, že pro výpočet nákladů na opravu a násobitele odměny se používají statistické ukazatele týkající se času a činností: průměrná doba životnosti stroje a základní odměna za jednotku času. Cílem ekonomiky založené na úrovních bojové techniky je přiblížit hodnoty cílových parametrů stroje stejné úrovně na stejnou hodnotu, a toho se dosáhne změnou nákladů na opravu a násobitele odměny, nikoli naopak.

 

Ve staré ekonomice, která byla založena na cílových hodnotách účinnosti bojové techniky, se statistiky strojů určovaly na základě jejich poměru účinnosti - poměru celkové základní odměny stroje k počtu úmrtí v něm. To vedlo k extrémně vysokým nákladům na opravy řady strojů. Například v lednu 2022 se maximální náklady na opravu letadel B-29 a Tu-4 v RB pohybovaly kolem 48 a 39 tisíc SL a po současných změnách klesnou na 11,5 a 13 tisíc SL. Maximální náklady na opravu T95 v AB během stejné doby klesly z 24,7k na 9,2k SL. Totéž platí i pro ostatní efektivní stroje v rámci středních úrovní: G.56, Sagittario 2, Maus, WZ305, Tiger II (H) atd.

 

V tabulce změn ekonomiky můžeme jasně vidět tendenci ke snižování cen oprav téměř u všech strojů úrovní III-V ve všech herních režimech (buňky s poklesem průměrných cen oprav vozidel daného národa v dané hodnosti jsou označeny zeleně).

Ground vehicles:

image.png

Aircraft:

image.png

 

Změny násobitele odměny pro prémiové stroje


Náklady na opravy a násobky odměn pro prémiové stroje se v aktualizacích ekonomiky mění podle stejných principů jako u zkoumatelných stroj;, tj. všechny parametry jsou upraveny tak, aby bylo dosaženo nastavených výdajů a příjmů za jednotku času. Násobitel odměny se může jednak zvýšit, aby se zvýšil příjem za čas na požadovanou úroveň; nebo snížit, pokud je příjem stroje vyšší, než je třeba.


V nadcházející aktualizaci se například sníží násobitel odměny v RB pro letouny Kfir Canard, F-4EJ ADTW a také pro letouny Kfir C.2 a F-4EJ (referenční stroje). Od poslední aktualizace ekonomiky (aktualizace statistik) se herní okolnosti pro zmíněná letadla změnily k lepšímu, což vedlo ke zvýšení základní odměny za jednotku času. V souladu s tím se s novou aktualizací údajů (statistik) v nadcházející aktualizaci ekonomiky změnou násobitele odměny upraví výdělky na požadovanou úroveň. To funguje oběma směry, například násobitel v režimu RB se zvýší pro letouny J-7D, F-104S TAF, MiG-23ML, MiG-21 Lazur a další.


Prémiová bojová technika bude mít zároveň vždy vyšší příjem než zkoumatelná technika a nižší náklady na opravy, což u těchto strojů vytváří kladnou průměrnou bilanci. Prémiové stroje vysokých úrovní mají vyšší odměnu, a jsou tak na rozdíl od zkoumatelných strojů ziskové.


Pár odpovědí na jednotlivé otázky:


Otázka: Proč se zvyšují náklady na opravy vrtulníků v AB?
Odpověď: V současné době jsou hlavním Zjednodušeným režimem pro vrtulníky mise PvE v režimu “Dlouhý střet”, které se vyznačují slabými AI protiopatřeními a dlouhou životností vozidel. To vede k poměrně stabilnímu výdělku SL a zřídkavému utrácení za opětovné nasazení do boje. Aby byla zajištěna daná úroveň nákladů na jednotku času, je nastavena odpovídající cena oprav.

 

Otázka: Proč mají stejná letadla (Tornado IDS Marineflieger a Tornado IDS (1995)) v Realistických bitvách různé náklady na opravu?
A: Důvodem je, že ve skutečnosti tato letadla nejsou stejná. Německé Tornado nemá naváděné zbraně a ve vzdušných bitvách se používá hlavně jako úderné letadlo k ničení základen. Italské Tornado má řízené zbraně a je hojně využíváno v pozemních bitvách, ve kterých je životnost výrazně nižší. Pro zajištění potřebných průměrných výdajů na jednotku času pro každé z těchto strojů jsou pro ně vypočteny odpovídající náklady na opravy.

 

Otázka: Proč bude PTL02 přesunut na vhodnější pozici, ale M46 “Tiger” a PT-76-57 nikoliv?
Odpověď: Zkoumatelná bojová technika se může v případě potřeby volněji přesouvat mezi jednotlivými úrovněmi, pokud se změní její parametry. V případě prémiových (včetně eventových) strojů zpočátku obdržíte stroj pro efektivní výzkum bojové techniky všech předchozích a jedné následující úrovně za předem stanovenou cenu (v GE, GJN nebo stráveném čase). Zpravidla neplánujeme rozšiřovat ani zužovat rozsah efektivního výzkumu zkoumatelných vozidel u prémiových vozidel, která již byla zakoupena za určitou cenu.


Doplňky k dříve oznámeným změnám


Begleitpanzer 57 — přesunuto na pozici za Radkampfwagen 90.
PUMA — přesunuto na pozici za Begleitpanzer 57.
SIDAM 25 — přesunuto na VI. úroveň
Náklady na výzkum, nákup a související parametry řady pozemních vozidel si můžete prohlédnout v tabulce.
 

 

 

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...