Jump to content

Türk Skin'i konusunda yardıma ihtiyacım var.

Century
 Share

Türk Skinini seçiyoruz  

70 members have voted

1. 1. Hangi uçak skin'inin oyuna gelmesini istersiniz?(oylamadan önce lütfen oylama hakkında yazılan kuralı okuyunuz)

• Bristol Blenheim Mk.1/IV/V â??Bizleyâ?
      8
    • Heinkel He-111F-1
      9
    • Supermarine â??Spitfireâ?
      35
    • Hawker Hurricane
      10
    • Consolidated B-24 â??Liberatorâ?
      10
    • Curtiss P-40D (Kittyhawk-1)
      9
    • Focke-Wolf FW-190A3
      37
    • Bristol Beaufort Mk.II
      6
    • de Havilland Mosquito
      6
    • Bristol Beaufighter TF.Mk.X
      10
    • Douglas A-26/B-26 â??Invaderâ?
      7
    • Republic P-47D â??Thunderboltâ?
      23
    • Republic F-84G â??Thunderjetâ?
      13
    • Canadair Sabre Mk.II (F-86E)
      16

Akrobasi timinden bunlar thunderjetin. Akrep gösteri takımı.

[spoiler]

mili-f-84g-02.jpgmili-f-84g-01.jpgmili-f-84g-03.jpgmili-f-84g-04.jpg

mili-f-84g-01.jpg6255355158_9db7993cd4_z.jpg1001127M.jpg

[/spoiler]

baya bir thunderjet çeşidi var eklemiyorum daha başka.

Edited by _Awful_
  • Upvote 1
medal medal

Sabresiz jet olur mu hiç.

Canadair Sabre Mk.II (F-86E)

[spoiler]

Amerikan North American Aviation firması yapımı F-86’lar, F-15’lerin doğuşuna kadar USAF tarafından kullanılmış ilk ve tek hava üstünlük savaşçı, hava muharebe uçağıdır. Üstün performansıyla kendini Kore Savaşları’nda, kendileri gibi üstün yeteneklere sahip MiG-15’ler karşısında ispatlamıştır. İlk üretim tipi P-86A olup 33 adedi 20 Kasım 1946’da, ilk prototip uçuşundan dahi önce hizmete girmiştir. 1948 Temmuz’unda ise USAF uçak kodlaması değiştirilmiş, takip karşılığı olan “P” yerine avcı karşılığı olan “F” kullanılmaya başlanmıştır. Böylece uçağın yeni tanımı F-86A olmuştur.

Bunu takip eden üretim modeli gündüzleri görev yapabilen F-86E olmuştur. İlk çalışmalar North American Aviation tarafından 20 Kasım 1949’da başlatılmış, 17 Ocak 1950’de de 111 uçaklık sipariş alınmıştır. F-86E dış görünüş olarak F-86A’nın benzeri olmakla birlikte “tamamı uçan” kuyruk kanatlarına sahipti. Bu uygulama transsonik hızlarda tespit edilen ve istenmeyen karakteristiklerin giderilmesi için yapılmıştır. F-86A kuyruğuna takılan elektrik motoru aşırı yükleri ayarlayabilmek için stabilizatör konum açısını değiştirebiliyordu.

Kanada 1949’da NATO’ya katılınca Hava Kuvvetleri’ni iyileştirmek mecburiyetinde kalmıştı. Zamanın en iyi çözümü ise Batı Dünyası’nın en iyi muharebe uçağı olan F-86’lardı. Ancak Kanada’da bile çok kişi tekrar bir ABD uçağı görmektense İngiliz yapımı uçak kullanılmasında israr ediyorlardı. Kanada Hükümeti de çözüm olarak bu uçakların lisans altında yapılması kararını aldı ve bu tarzda uygulama yapan ilk müttefik ülke oldu. 1949’da Canadair Ltd. F-86’ları Kanada’da üretmek için lisans aldı. İlk yapılan uçağa CL-13 Sabre Mk.1 denildi. Bu uçak aslında F-86A’nın aynıydı ve yalnız bir adet üretildi. Mk.2 , F-86E muadili olup o da General Electric J47-GE-13 turbojet motoru ile teçhiz edilmişti. Kore Savaşı’nda F-86 sıkıntısı çeken USAF Şubat 1952’de Canadair’e 60 adet Mk.2 siparişi verdi. F-86E-6-CAN olarak kodlandırılan bu uçaklar Şubat-Temmuz 1952 arasında USAF’a teslim edildiler. Canadair Mk.III ve daha sonraki modellerde kendi yapımı Avro Orenda motorlarını kullanmaya başladı. Elde mevcut Mk.II’lerden 107 adedini yenilendikten ve kanat uçlarını modifiye ettikten sonra THKv’ye verdi. Bu uçaklar F-86E(M) olarak adlandırıldı (M= modifiye edilmiş). Gelen uçaklar ilk olarak 141. ve 143. Filo’lara verildi. 141 filonun bir ünitesinden kurulan 142. Filo da Sabre’lerle donatıldı. 1956’dan itibaren 191. Filo da bu uçakları kullanmaya başladı. F-86E(M) Sabre’leri kullanan filolar ve kullanım süreleri aşağıdadır.

141. Filo……………………………………….… 1954-1964 (F-104G’lerle değiştirildi)

142. Filo (bilahare 151. Filo olarak adlandırıldı)………1955-1967 (F-5A’larla değiştirildi)

143. Filo (bilahare 152. Filo olarak adlandırıldı)………1955-1968 (F-5A’larla değiştirildi)

191.Filo………………………………………………..1956-1964 (F-104G’lerle değiştirildi)

The F-86s designed and produced by North American Aviation was the only air superiority fighter deployed by the USAF until the emergence of the F-15s. With their very high performance they proofed themselves in the Korean War against the MiG-15s which similarly had high performance. The P-86A was the first production version of the Sabre. North American had received an order for 33 production P-86As on November 20, 1946, even before the first XF-86 prototype had flown. In June of 1948, the P-86 was redesignated F-86 when the “P”for “pursuit” was replaced by “F”for “fighter”.

The next production version of the day-fighter Sabre was the F-86E. Initial work on this model began at North American Aviation on November 15, 1949. A contract for 111 examples under the designation F-86E was finalized on January 17, 1950. The F-86E was externally identical to the F-86A except for the presence of an "all-flying" tailplane, which was intended to correct many of the undesireable transonic characteristics that had been experienced by the F-86A. The stabilizer fitted to the F-86A was moveable by an electric motor which could change the angle of incidence in flight to trim out excessive air loads.

When Canada joined NATO in 1949, that nation was faced with the necessity of upgrading the Royal Canadian Air Force (RCAF). As the best single seat fighter in the Western world at the time, the Sabre was a natural choice to be the primary day fighter of the RCAF. However, there were many in Canada who did not want to bring yet another US-built aircraft into RCAF service, and wanted a British aircraft instead. As a compromise, rather than simply purchase Sabres outright from the USA, the Canadian government decided instead to build the type under license, becoming the first foreign nation to choose to do so. In 1949, Canadair Ltd. acquired a license to manufacture the Sabre in Canada. The first aircraft assembled was designated CL-13 Sabre Mk 1. Only one Sabre Mk 1 was built, the first production version being the Sabre Mk 2. The Mk 2 was the Canadian equivalent of the F-86E, and also used the J47-GE-13. Faced with a shortage of Sabres available for service in Korea, in February 1952, the USAF arranged to purchase sixty Sabre Mk.2s from Canada. These were designated F-86E-6-CAN, and were delivered to the USAF between February and July of 1952. Starting on Mk.III, Canadair started used the Canadian produced Avro Orenda engines on the Sabres. After the emergence of Mk.5 & Mk.6, The Canadian Goverment donated 107 examples of Mk.II after refurbishment and modification of the wingtips to TuAF. These planes are known as F-86E(M) where “M” stands for “modified. The newly arrived Sabres were assigned to the 141st and to the 143rd Squadrons. Later on a new squadron called the 142nd was formed from one the units of  the 141st and it was also equipped with Sabres. The 191st Squadron was also equiped with the Sabres in 1956. The squadrons where F-86E(M)s were deployed including the deployment durations are listed below.

141st Squadron…………………………………………….… 1954-1964 (replaced by F-104Gs)

142nd Squadron (renamed as 151st in 1972)………….………1955-1967 (replaced by F-5As)

143rd Squadron (renamed as 152nd in 1972)…………………1955-1968 (replaced by F-5As)

191st Squadron………………………………………………..1956-1964 (replaced by F-104Gs)              

Özellikleri/specifications:

Mürettebat/crew:1, motor/engine: 1 x J-47-GE -13 turbojet, itiş gücü/thrust: 2350 kg (23.08 kN),  kanat açıklığı/wingspan: 11.28m, uzunluk/length: 11.43m, yükseklik/height: 4.25m, azami hız: 1.072 km/h, azami kalkış ağırlığı/max take-off weight: 7.458 kg, tavan/ceiling: 16.170m, havada kalış süresi/airborne endurance: 2 saat/hours, harekat yarıçapı: action radius: 856 km, siahları/armament: 6 x 12.70mm MG & 24 x 2 ¾ “ roket.

THKv’de görev alan F-86E(M) seri numaraları/TuAF F-86E(M) serials    

Seri No

Serials

Geliş tarihi   Arrival

Nereden Origin

Notlar Remarks

Seri No

Serials

Geliş tarihi   Arrival

Nereden Origin

Notlar Remarks

F86%20TUAF.JPG
F-86%20akrotim%201972.JPG           F-86%20side%201964%20akrotim.JPG           F-86%20side%20beyaz%20kugular.JPG           F-86%20side%20view%20%20141%20filo.JPG           F-86%20side%20view%20%20142%20filo.JPG           F-86%20side%20view%20%20143%20filo.JPG

[/spoiler]

Garyosavan'ın hazırladığı skin download linki.

Turkish Air Force F-86A-5 Skin (War Thunder) addon - Mod DB

Edited by _Awful_
medal medal

Romanyadaki petrol rafinelerini vurmaya gidip başarıszlıkla sonuçlanan hava saldırısında Türkiyeye sığınan b 24 uçakları sanırım bunlar bildiğim kadarıyla savaş bitene kadar Türkiyede kalmışlar

medal

Romanyadaki petrol rafinelerini vurmaya gidip başarıszlıkla sonuçlanan hava saldırısında Türkiyeye sığınan b 24 uçakları sanırım bunlar bildiğim kadarıyla savaş bitene kadar Türkiyede kalmışlar

koca yazıyı tekrar aktarmasaysın keşke. Düzeltirsen sayfa kalabalığı olmaz güzel olur. Dediğin gibi bazısı sığınan uçaklar. 1 adette manavgat açıklarında operasyondan dönen uçak düşüyor. Zaten açıklama üstte yazıyor(Ploesti saldırısı) Gozahor. Sanırım meraklısın biraz bu konulara al sana bir pdf okumaktan üşenmezsen. B24ün deniziden balonlarla çıkarılılmasına kadar yazıyor ve şuan Rahmi Koç müzesinde bulunuyor. Üşenmeden açıp oku bence.

http://www.gokcekalgin.com/FileUpload/ks330666/File/hadley_s_harem.pdf

Edited by _Awful_
  • Upvote 1
medal medal

Topic çok güzel bir şekilde ilerliyor arkadaşlar. Konuyu pinledim. _Awful_ arkadaşımızıda özellikle teşekkürler. Mesajlarınızı yazarken daha dikkatli olursanız konu kirlenmemiş olur.

medal

A400 askeri taşıma uçağının prototipi var uzay ve havacılık a.ş de onu bombardıman uçağı olarak tasarlayıp eklesek ne oluyorki

E yuh , hocam oyun ikinci dünya savaşı oyunu, bahse konu alet henuz daha yeni uçmaya başlamış devasa bir 21 nci yüzyıl makinesi. Ciddi olamazsın 

Airbus A400 

[spoiler]

1624220.jpg[/spoiler]

medal medal

prototipleri burdan çıkartsak ne oluyorki 

http://www.hvkk.tsk.tr/TR/IcerikDetay.aspx?ID=45   :Ds  :Ds  :Ds

Şakacı lapacı seni :facepalm:   thk ne zaman mig kullanmış ki o uçak pakistan tarafından Müzemize hediye amaçlı gelmiştir. Dikkatli bakınca arka kuyrukta da bayraklarını görebilirsin.

medal medal

Şimdi baktım hepsine çok güzel olmuş benim favorui uçağımı da unutmamışsın lakin bütün yazıları editleyip "spoiler"e alsan daha iyi olurdu sanki.

Birde bu işi yapmak için biraz geç kaldık ben çoktan başlık açmıştım Universal forumda ama gene de elimizden geleni deneyelim. Birkaç gün sonra buraya oylama sistemi koyacağım.Bütün uçakların resimleri bilgileri vb burada. Oylama yapalım ve uçak seçeneklerini 3'e indirgeyelim.

Buradaki konu hakkında da bana destek verip bu başlığa iki kelam cümle yazarsanız sevinirim. Özet geçmek gerekirse; Gaijin'in, ülkelerin milli bayramlarında nasıl ki oyun içindeki ülkeler için kampanya düzenliyorsa, oyun içinde olmayan ülkeler için de skin çıkartmasını istedim.(Yani örnek vermek gerekirse; Yugoslavya, Türkiye, Hollanda, Romanya v.b.)

Oylamayı koydum, dediğim gibi, multiple choice seçeneğini açtım ama lütfen sadece 3 uçak seçin, daha fazla seçmeyin.

B-26 "Invader"

B-26-y3.jpg

Edited by Century

Hayır ben "sadece decal" olayını desteklemiyorum. Bak kara kuvvetlerinde olur o, çünkü kara kuvvetlerinde sadece ay yıldız konuluyor gelen tanka, başka birşey yapılmyor(genellikle) ama hava kuvvetleri öyle değil.

Edited by Century

Focke-Wolf FW-190A3, Supermarine “Spitfire” ve Republic P-47D “Thunderbolt” ilk üç oyu almış. Uygun bir zamanda bu oylamayı kullanacağım. Hele bir tanklar WarThunder topluluğuna sunulsun, oyuncular rahatlasın; ondan sonra.

Centry benim önerim var. War thunder dan önce dünyanın en büyük uçuş similasyonu İVAO idir. Burda 300000 ucak skini var. Bende 10 tane yapıp atmıştım. IVAO flight similator x için yapılmış sanal evrendir. Similatorun yöneticileri tempatesleri paylaşır bizde o tepaleteslerden gerçeğinin birebir yapardık. Dosyaları gönderir onaylanırsa sisteme eklenirdi. Ayda 2 kez oyun skin update yapardı. İvao oyunundaki sistem bu oyuna gelebilir. 2005 yılından beri elllerinde biriken 1000 ucak için 30000  skin var. Sistemide kasmıyor. Skinlerin toplam boyuda yaklaşık 1 gb bulmuyor.  Bu sistemin War thundera getirilmesi önerebilirsin. Her ülke kendi skinin kendi oyuncuları yapar. Hatta sanal hava kuvvetleri skinleri bile yapılıp paylaşılına bilir. 

http://mtl.ivao.aero/

Ivaonun MTL dediği bu sistem war thundera iyi oyuncu kazandıra bilir. 

• Upvote 3
medal medal

Centry benim önerim var. War thunder dan önce dünyanın en büyük uçuş similasyonu İVAO idir. Burda 300000 ucak skini var. Bende 10 tane yapıp atmıştım. IVAO flight similator x için yapılmış sanal evrendir. Similatorun yöneticileri tempatesleri paylaşır bizde o tepaleteslerden gerçeğinin birebir yapardık. Dosyaları gönderir onaylanırsa sisteme eklenirdi. Ayda 2 kez oyun skin update yapardı. İvao oyunundaki sistem bu oyuna gelebilir. 2005 yılından beri elllerinde biriken 1000 ucak için 30000  skin var. Sistemide kasmıyor. Skinlerin toplam boyuda yaklaşık 1 gb bulmuyor.  Bu sistemin War thundera getirilmesi önerebilirsin. Her ülke kendi skinin kendi oyuncuları yapar. Hatta sanal hava kuvvetleri skinleri bile yapılıp paylaşılına bilir. 

http://mtl.ivao.aero/

Ivaonun MTL dediği bu sistem war thundera iyi oyuncu kazandıra bilir. 

Hmm, çok hoş bir fikir. Sadece iki engel var.

1- Gaijin, biraz bu işlerde "kapalı" oynamayı seviyor. Bilmiyorum o tür dosyaları bize gönderir mi?

2- Birde haklı olarak, bu işi suistimal eden insanlar mutlaka olur. Gaijin'in kontrol sistemi oluşturması gerekir. Mesela Community Helper gibi bir statü oluşturulur. Sadece "Skin Maker" lar bu işi yapar. Yada skinler Community helperlar tarafından kontrol edilir, ki, bu çok daha zor olur.

Bir konuşayım bu konuyu tanklar çıktıktan sonra. Şu anda tanklara odaklanmış durumda bütün üst merciler.

Aslında Gaijin daha önce Wings of Prey de oyuncuların hazırladığı skinleri oyuna eklemiş hatta yanılmıyorsam bazıları WT de bile kullanılıyor ama şimdilik WT için böyle bir şey yapmaları uzak ihtimal gibi görünüyor.

Söz konusu skin çalışmalarını aşağıdaki bağlantıda görebilirsiniz.

http://www.flickr.com/groups/wopskinners
medal medal

Hmm, çok hoş bir fikir. Sadece iki engel var.

1- Gaijin, biraz bu işlerde "kapalı" oynamayı seviyor. Bilmiyorum o tür dosyaları bize gönderir mi?

2- Birde haklı olarak, bu işi suistimal eden insanlar mutlaka olur. Gaijin'in kontrol sistemi oluşturması gerekir. Mesela Community Helper gibi bir statü oluşturulur. Sadece "Skin Maker" lar bu işi yapar. Yada skinler Community helperlar tarafından kontrol edilir, ki, bu çok daha zor olur.

Bir konuşayım bu konuyu tanklar çıktıktan sonra. Şu anda tanklara odaklanmış durumda bütün üst merciler.

o tanklarla kendi oyunlarının sonunu hazırlıyolar gibime geliyor artık. şu son bir haftada yaşanan gerginlik belkide 1.29 dan bile daha fazla etki yarattı.

insanlar tankları gerçende çok istiyolardı. cbt eventi resmen halka ilişkiler krizine dönmek üzere. tankları umursamayanlar bile uçak kısmının üstüne gerektiği kadar gidilmemesinden vede eventlerin yan etkileri ve ddos attaclardan bezme noktasına geldi. şu anda tek mutlu kısım oyunu keşfeden yeni başlıyanlar.

abfenin dediği sistem çok güzel. zaten bir oyun ne kadar bu şekilde paylaşıma açık olursa o kadar derin izler bırakır. çoğu zaman bir oyunu efsane yapan modlarıdır desem yanlış olmaz. bunun için harçanan emek ve parada şirkete daha büyük kar saygı ve marka prestiji olarak geri döner. hakkaten çok güzel bir öneri. hatta şunuda söyleyebilirim. oyuna dargın olan bir çok kişiyi oyuna geri çekebilçek bir ekleme olur gelirse.

medal medal

Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...